Pools Avontuur voor Hellebrekers Technieken
02 februari 2012

Hellebrekers Technieken start dit voorjaar met de werkzaamheden voor Adventure World Warsaw te Polen. Hiermee gaat Polen de concurrentiestrijd aan met Alton Towers Groot Brittanië, de Efteling, Europa Park Duitsland en Disneyland Parijs.
Om de concurrentiestrijd te laten slagen heeft de opdrachtgever “Las Palm” ruim de tijd genomen voor de voorbereidingen van dit bijzondere project. Meer dan 100 experts van over de hele wereld zijn dan ook betrokken bij de realisatie van Adventure World Warsaw.
Er zijn ook verschillende Nederlandse bedrijven betrokken o.a. AGS Architekten en Jora Vision. Deze laatste partij verzorgt de thematisering van het project met onder andere interactieve wachtruimten.
Het wordt een Destination Resort waar bezoekers meerdere dagen vertier en verblijf kunnen vinden.
Het totale park wordt gerealiseerd op een oppervlakte van 240 hectare en omvat in de eerste fase een themapark, twee hotels, een aquapark en een entertainment village met o.a. een bioscoop, een theater voor dinnershows, shops, nightclubs, restaurants en horecagelegenheden.
Hellebrekers Technieken neemt de volledige waterbehandeling van het aquapark voor haar rekening. Het aquapark bestaat uit meer dan 3000 m2 aan wateroppervlakte. Hellebrekers Technieken realiseert diverse binnenbaden met spectaculaire glijbanen en een kinderkasteel, een wildwaterrivier, een golfslagbad, een buitenzwembad en een wellnessgedeelte.

Een uniek concept, wat ook al is toegepast bij Dutch Water Dreams te Zoetermeer en Center Parcs De Eemhof te Zeewolde, is de FlowRider®. Deze indoor simulator genereert een permanente kunstmatige golf van circa twee meter hoog. In de FlowRider® wordt het water met gemiddeld 50 kilometer per uur rondgepompt. De onderlaag van de FlowRider® is van zacht materiaal waardoor boardsporten dus veilig beoefend kunnen worden.
Zo’n geweldige investering vraagt natuurlijk om duurzame oplossingen. Hellebrekers Technieken past energiezuinige systemen toe in het complex waaronder: waterbehandeling met zoutelectrolyse,
water-/warmteterugwinning uit spoelwater en advanced oxydation.
Het Thema Park zal bestaan uit 5 volledig gethematiseerde eilanden met de volgende (voorlopige) thema´s: the Creature Lagoon, the Castle Island, the Land of Legends, the Lost World en het "Polski Plaza".

Het park is gesitueerd op 30 minuten afstand van de Poolse hoofdstad Warschau in de plaats Grodzisk Mazowiecki. Door de komst van Adventure World Warsaw worden er in deze plaats maar liefst 1000 banen gecreëerd. Zeker in deze tijden van crisis is dit zeer gunstig voor de werkgelegenheid in Polen.
De opening van het park staat gepland in
het najaar van 2014. Zoals u kunt lezen is
dit park zeker een bezoek waard.
De plannen voor een tweede park liggen er al. Dit park zal gevestigd worden in Abu Dhabi. Ook hiervoor is Hellebrekers Technieken weer gevraagd als waterbehandelingsspecialist.



Kijk voor meer informatie op de website www.adventureworldwarsaw.com/
Terug naar het overzicht


